w./ P.E. Quartet
>> Cokolwiek <<

Multikulti PL
2018

P.E. Quartet to eksperyment muzyczny powstały wiosną 2016 roku na gruncie długotrwałej przyjaźni członków zespołu. Ich muzyka w większości nie ma jednego autora, lecz wynika ze wspólnego poszukiwania. Swoje inspiracje czerpią z wielu źródeł, od jazzu i muzyki improwizowanej, przez rocka z lat 60 po nową elektronikę. Ta umiejętność asymilowania najprzeróżniejszych wpływów i inspiracji jest atutem członków zespołu, już od rozpoczynającej debiutancką płytę kompozycji “Ludowy” wykazują wysoki stopień jazzowego wtajemniczenia. Krążek “Cokolwiek” to płynna opowieść, która nie ma przystanków, ani zbędnych elementów, wypełniona jest za to niebanalnymi pomysłami mającymi pozytywny wpływ na subtelności narracyjne całego nagrania.
Z radością witamy w Multikulti Project członków P.E. Quartet, ich płyta to prawdziwa eksplozja pozkromionej urody Muzyki.

o sesji:
Latem 2017 roku w górskiej stodole zwanej Monochrom narodziło się “Cokolwiek”. W pięknych okolicznosciach przyrody czekało na nas jednak wiele niespodziewanych przeciwności losu. Problemy z zielonym Fordem Galaxy, trudności z poprawnym zaparzeniem kawy z Hemexu czy kłopoty z rzucaniem frisbee (przepraszamy Kola, ze nam nie wychodziło). Te wszystkie utrapienia były dla nas jednak niekończącym się źródłem inspiracji i dzięki nim “Cokolwiek” jest tym czym jest.
Chcielibyśmy podziękować Malinie, restauracji “Burger King”, mechanikom spod Tarnowa, sołtysowi Gniewoszowa, sklepowej z Różanki, Ignacemu, Natalii, Koli, Piotrowi Pociaskowi oraz wszystkim innym, którzy nas wspierali.

o płycie:
Cokolwiek jest wielkim bałaganem, chaosem, absurdalną mieszanką czterech różnych osobowości, opowieścią o poszukiwaniu własnej tożsamości oraz wspólnych wartości. Jest wynikiem kolektywnego eksperymentowania i komponowania, możliwego tylko dzieki przyjaźni. Nie byłoby tej płyty gdyby nie zielony Ford Galaxy.