Jerzy Mączyński

Jerry&ThePelicanSystem

Jerry & ThePelicanSystem to oryginalny i odważny projekt. Nowatorskie i budzące podziw podejście do jazzowych brzmień które zaowocowało wydaniem debiutanckiego albumu nakła- dem wytwórni Polskie Nagrania w kultowej serii Polish Jazz. To głos nowego pokolenia, które nie boi się zredefiniować pojęcia jazzu. W projekcie udział biorą instrumentaliści pochodzący z różnych środowisk, którzy wspólnie stworzyli system łączenia imponujących rozmaitych wizji oraz umiejętności.
W skład formacji wchodzą obok lidera i saksofonisty Jerzego Mączyńskiego: perkusistka Wiktoria Jakubowska, trębacz Marcin Elszkowski, pianista Marcel Baliński oraz kontrabasista Franciszek Pospieszalski.

KRÓTKA PREZENTACJA PROJEKTU

Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem VIRTUAL TOUR

“Jerry&ThePelicanSystem – VIRTUAL TOUR”, to najnowszy projekt saksofonisty i kompozytora Jerzego Mączyńskiego. Muzyk zaprosił do niego nie tylko muzyków z Polski, z którymi współpracuje na codzień,
ale również artystów z całego świata. Młodzieńcza energia i niekonwencjonalne podejście do muzyki improwizowanej – tego można oczekiwać po tym projekcie.

“Jerry&ThePelicanSystem – VIRTUAL TOUR”
jest odpowiedzią na zapotrzebowanie wirtualną ofertą kulturalną w dobie pandemii koronawirusa.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum  Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

PRZEJDŹ NA STRONĘ PROJEKTU I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ